Laserskaneerimine

Hoonete mõõdistus ja mudeldamine, 3d laserskaneerimine ehituses, 3d laserskaneerimine tööstuses

Pakume BIM mudeli lähteolukorra modeleerimise täisteenust. Meie teenuste valikus on nii laserskaneerimine kui ka 3d mudeldamine. Võimalik on tellida ainult punktipilv, kuid klientide tagaside pealt võime puhta südemetunnistusega öelda, et saame edukalt hakkama ka korrektse 3D mudeli koostamisega.

Laserskaneerimine

Laserskaneerimine on kõige juhtivim tehnoloogiline lahendus teostamaks 3-mõõtmelisi visualiseeringuid või kujutisi reaalsest maailmast. Andmete kogumine või mõõdistus, milles kasutatakse laserskaneerimise tehnoloogiat võib teostada planeerimise või projekteerimistegevuse ajal, enne ja pärast ehitustegevust, aga loomulikult ka ehitustegevuse ajal.

Laserskaneerimine võimaldab koguda lühikese ajaühiku jooksul väga suures mahus andmeid, mida on võimalik töödelda endale vajalikul kujul ja mahus. Laserskanner on kõrgtäpne tehnoloogiline seade, mis võimaldab laserskaneerimist teostaval operaatoril koguda sedame töötamise ajal igas sekundis miljoneid punkte, lihtsamalt öeldes tehakse laserskanneri tööraadiuses igas sekundis miljon mõõdistust. Mõõdistustööde tulemusel luuakse mõõdistatavast objektist 3D punktipilv, mida saab kasutada peaaegu kõikide seal sisalduvate objektide 3D modelleerimiseks või 2D joonestuseks.

Laserskaneerimine, mis hetkel on veel üsnagi uus mõõdistamisel kasutatav tehnoloogia, kasvatab oma populaarsust iga aastaga ning punktipilv on muutumas üha enam igapäevaseks töövahendiks. Ühelt poolt näevad sedamete tootjad kõvasti vaeva, et laserskannerid suudaksid koostada kvaliteedilt aina paremaid punktipilvi üha lühema ajaga, teisalt seisavad tarkvarade arendajad silmitsi väljakutsega kuidas saada punktipilvest andmeid kätte automatiseeritult ja väiksema tööjõukuluga.

Põhjalikud ning usaldusväärsed andmed on ehittussektoris õigete otsuste langetamisel hindamatu väärtusega. 3d mõõdistus annab meile väärtusliku info, mida saavad kasutada projekteerimistöödel arhitektid, ehituse ajal teostusjooniste koostajad ning haldusfaasis kinnisvarahaldajad.

Laserskaneerimise käigus valmivad tooted:

  1. Punktipilv – kõige esmane ning kiiremini laserskaneerimise mõõdistuse käigus tarnitav toode. Punktipilv on üksikutest omavahel ühisosa omavatest laserskaneerimise mõõdistuspositsioonidest kogutud, omavahel seotud ning üleliigsest mürast puhastatud üksikute mõõdistuspositsioonide punktipilvede kogum. Punktipilv on kasutatav: mõõtude võtmiseks, olukorra fikseerimiseks, arhiveerimiseks, andmetöötluseks, mahtude arvutamiseks.

  2. BIM mudel – meie ettevõttes üks levinumaid klientide soove peale hoone 2d jooniste on just nimelt hoone BIM mõõdistusmudel, hoone teostusmudel või hoone lähteolukorra mudel. Nimetusi on erinevaid, aga sisu sama. Hoone 3D mudel on olemasoleva hoone 3d mudel, mida võib vaja minna näiteks arhitektil projekteerimise alusmudeliks või kinnisvara haldajal haldustarkvaraga sidumiseks.

  3. 2d joonised – punktipilv on väga hea töövahend 2d jooniste koostamiseks.Punktipilves on infot palju. Vastavalt töö lähteülesandele saab teostada näiteks hoone arhitektuursed joonised, inventariseerimise joonised, mõne olulise või unikaalse detaili joonise või mis iganes muu 2d joonise, mida parasjagu vaja võib minna.

  Lisaks kõigele muule annab laserskaneerimine võimaluse andmete kogumiseks distansilt. Mõõdistus raskesti ligipääsetavas kohas on tänu laserskannerile ohutu ning kontaktivaba. Meie kasutuses olevad laserskannerid võimaldavad andmeid mõõdistada kuni 350 meetri kauguselt.

  Valik meie poolt teostatud laserskaneermise töödest aastate jooksul:

  • Solarise Keskus
  • Imperial Hotell, Tallinnas
  • Eesti Välisministeerium
  • Savi 3 kompleksi laserskaneerimine Pärnus
  • Põlva töötukassa
  • Viljandi Jakobsoni kool
  • Viljandi kohtumaja
  • Jaan Poska Gümnaasium Tartus
  • Haapsalu politsejaoskond
  • Kalevi Spordihall
  • Villa Friedheim Haapsalus
  • Jõgeva maavalitsus
  • Tulevane presidendi residents
  • Kentmanni kohtumaja