Ehitusjärgne kontrollmõõdistus

Kontrollmõõdistus, hoonete detailne mõõdistamine, korruste plaanid, vaated, lõiked.

Ehitusjärgne kontrollmõõdistus teostatakse enamjaolt peale ehitusobjekti valmimist. Ehitusjärgne kontrollmõõdistus võib enamikule meist visuaalse poole pealt välja näha kui geoalus ja tekitab tihti küsimusi, et miks tuleb tellida ja maksta samasuguse töö eest kaks korda. 

Tegelikult täidab ehitusjärgne kontrollmõõdistus teist eesmärki kui üldjuhul varasemalt tellitud ja teostatud geoalus. Kui topo-geodeetiline uurimustöö ehk geoalus mõõdistatakse ja joonestatakse eelkõige planeerimisfaasis ja on projekteerijale alusmaterjaliks asendiplaani ja korraliku projekti koostamisel, siis ehitusjärgne kontrollmõõdistus teostatakse peamiselt kohalikule omavalitsusele dokumentatsiooni otstarbel. 

Ehitusjärgne kontrollmõõdistus annab omavalitsuse ehitusspetsialistidele kinnituse, et ehitustööd on koostatud projekti järgselt ning on seejuures oluline dokument, kui ollakse kasutusluba taotlemas. Seetõttu on joonisele lisaks ehitatud hoonetele, trassidele ning teistele objektidele kantud ka hoone nurgapunktide koordinaadid ja ehitatud hoonete absoluutkõrgused, mida vajatakse kui ollakse kasutusluba taotlemas ning vajalikke vorme ehitusregistris täitmas.

 

Geodeesia24 OÜ toimekas meeskond on aegade jooksul teostanud väga erinevas mahus ehitusjärgseid kontrollmõõdistusi ning on ka valmis sinu töö enda pealt võtma. Küsi hinnapakkumist läbi
hinnapäringu või leia meie kontaktid siit.