Laserskaneerimine võimaldab kiiret, täpset ja kontaktivaba kolmemõõtmeliste andmete kogumist erinevate  maa-alade või objektide kohta. Geodeesia24 kasutab täna laserskaneerimist peaaegu kõikide pakutavate teenuste pakkumisel. Kasutame nii statsionaarset kui ka mobiilset laserskaneerimise tehnoloogiat, sõltuvalt objektist ja lähteülesandest.

 

Laserskaneerimine on kõige juhtivim tehnoloogiline lahendus teostamaks 3-mõõtmelisi visualiseeringuid või kujutisi reaalsest maailmast. Andmete kogumine või mõõdistus, milles kasutatakse laserskaneerimise tehnoloogiat võib teostada planeerimise või projekteerimistegevuse ajal, enne ja pärast ehitustegevust, aga loomulikult ka ehitustegevuse ajal.

Laserskaneerimine võimaldab koguda lühikese ajaühiku jooksul väga suures mahus andmeid, mida on võimalik töödelda endale vajalikul kujul ja mahus. Laserskanner on kõrgtäpne tehnoloogiline seade, mis võimaldab laserskaneerimist teostaval operaatoril koguda sedame töötamise ajal igas sekundis miljoneid punkte, lihtsamalt öeldes tehakse laserskanneri tööraadiuses igas sekundis miljon mõõdistust. Mõõdistustööde tulemusel luuakse mõõdistatavast objektist 3D punktipilv, mida saab kasutada peaaegu kõikide seal sisalduvate objektide 3D modelleerimiseks või 2D joonestuseks.

Laserskaneerimise eelised:

 • Kiire: väga kiire andmete kogumine. Sekunditega on võimalik olukord fikseerida ja arvutis taasluua
 • Täpne: suudame tagada täpsuse kuni 1mm nii statsionaarse (hooned) kui ka mobiilse skaneerimise valdkonnas (teed, raudteed, sillad)
 • Palju andmeid: neid on võimalik töödelda kliendile vajalikus suunas ja mahus
 • Mitmekülgne: andmed on kõige alus, need annavad võimaluse langetada ratsionaalsemaid otsuseid. Massandmete analüüs muutub tänu tarkvarade ja AI võidukäigule aina efektiivsemaks ja andmetest annab ühe rohkem olulist infot välja võtta

Laserskaneerimine kasvatab oma populaarsust iga aastaga ning punktipilv on muutumas üha enam igapäevaseks töövahendiks. Ühelt poolt näevad seadmete tootjad kõvasti vaeva, et laserskannerid suudaksid koostada kvaliteedilt aina paremaid punktipilvi üha lühema ajaga, teisalt seisavad tarkvarade arendajad silmitsi väljakutsega kuidas saada punktipilvest andmeid kätte automatiseeritult ja väiksema tööjõukuluga.

Põhjalikud ning usaldusväärsed andmed on ehittussektoris õigete otsuste langetamisel hindamatu väärtusega. 3d mõõdistus annab meile väärtusliku info, mida saavad kasutada projekteerimistöödel arhitektid, ehituse ajal teostusjooniste koostajad ning haldusfaasis kinnisvarahaldajad.

Lisaks kõigele muule annab laserskaneerimine võimaluse andmete kogumiseks distansilt. Mõõdistus raskesti ligipääsetavas kohas on tänu laserskannerile ohutu ning kontaktivaba. Meie kasutuses olevad laserskannerid võimaldavad andmeid mõõdistada kuni 350 meetri kauguselt.

Laserskaneerimise käigus valmivad tooted

 • Foto - Punktipilv

  Punktipilv

  Kõige esmane ning kiiremini laserskaneerimise mõõdistuse käigus tarnitav toode. Punktipilv on üksikutest omavahel ühisosa omavatest laserskaneerimise mõõdistuspositsioonidest kogutud, omavahel seotud ning üleliigsest mürast puhastatud üksikute mõõdistuspositsioonide punktipilvede kogum. Punktipilv on kasutatav: mõõtude võtmiseks, olukorra fikseerimiseks, arhiveerimiseks, andmetöötluseks, mahtude arvutamiseks.
 • Foto - BIM mudel

  BIM mudel

  Meie ettevõttes üks levinumaid klientide soove peale hoone 2D jooniste on just nimelt hoone BIM mõõdistusmudel, hoone teostusmudel või hoone lähteolukorra mudel. Nimetusi on erinevaid, aga sisu sama. Hoone 3D mudel on olemasoleva hoone 3d mudel, mida võib vaja minna näiteks arhitektil projekteerimise alusmudeliks või kinnisvara haldajal haldustarkvaraga sidumiseks.
 • Foto - 2D joonised

  2D joonised

  Punktipilv on väga hea töövahend 2d jooniste koostamiseks. Punktipilves on infot palju. Vastavalt töö lähteülesandele saab teostada näiteks hoone arhitektuursed joonised, inventariseerimise joonised, mõne olulise või unikaalse detaili joonise või mis iganes muu 2d joonise, mida parasjagu vaja võib minna.
 

Küsi hinnapakkumist laserskaneerimisele

Kliki siia, et lisada fail...
Kasutame Teie saadetud andmeid üksnes Teie kirjale vastamiseks. Lugege lähemalt meie privaatsuspoliitika lehelt.