Punktipilv

Punktipilv valmib laserskaneerimise teel, mis on asendamatu mõõdistusviis keerulise ligipääsu või rohke detailsusega olukordades

SOODNE, EFEKTIIVNE ja TÄPNE viis mõõdistamiseks! Punktipilv valmib laserskaneerimise teel, mis on asendamatu mõõdistusviis olukordades, mis on iseloomult keerulise ligipääsuga või rohke detailsusega: tehasehoonete mõõdistus, laevade mõõdistus, kõrghoonete mõõdistus, kitsaste kohtade mõõdistus, kultuuripärandite mõõdistus, tunnelite- ja kaevanduste mõõdistus jne.

Hooneid, rajatisi, mälestisi, laevu, tehaseid, või mis iganes pähe tuleb, laserskaneerimise teel mõõtes saadakse mõõdistustulemuste andmetest kokku punktipilv, milles igale punktile on omistatud ruumilised koordinaadid.Tavaliselt on igal punktil kolm koordinaati: X, Y ja Z.

PUNKTIPILVE on võimalik töödelda või kasutada väga erinevalt, vastavalt kuidas kasutaja soovib või tellija nõuab! Näiteks kasutatakse punktipilvi arheoloogiliste mälestiste arhiveerimisel, 3d mudeldamisel, 2d plaanide koostamisel, torustike projekteerimisel, teostusjooniste koostamisel.

Meie kasutuses on Faro ja Leica kvaliteetsed laserskannerid ning kogemused alates aastast 2012.